Καματερό-Αγία Παρασκευή 1-1

fb_img_1479929179651

Ισόπαλη με σκόρ 1-1 αναδείχτηκε η ομάδα μας , με αντίπαλο το Καματερό, στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Η ομάδα μας ,όπως και στα προηγούμενα τρία τελευταία παιχνίδια ,ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και είχε τον έλεγχο και αρκετά νωρίς προηγήθηκε στο σκόρ , μόλις στο 9′ λεπτό , με πλασέ του Μπαλατσούρα ύστερα  απο εξαιρετική ενέργεια και ωραία σέντρα του Σπανού που τον βρήκε κυριολεκτικά στην άλλη άκρη του γηπέδου.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν αρκετά καλή και δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου απο τους αντιπαλούς τους και σε 1-2 φάσεις θα μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο τέρμα και να έκανε τα πράγματα λίγο πιο εύκολα για το υπόλοιπο του παιχνιδιού.
Στο δεύτερο μέρος ,το παιχνίδι άλλαξε και η ομάδα μας δεν ήταν τόσο καλή όσο στο πρώτο μέρος, αντίθετα η ομάδα του Καματερού ανέβασε την αποδοσή της και στο 55′ λεπτό ισοφάρισε με τον Καλογερόπουλο.Δυο λεπτά αργότερα θα μπορούσαμε εκ νέου να πάρουμε το προβάδισμα αλλά το σουτ του Βελέντζα κατέληξε αουτ.
Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίχτες στο 72′ λεπτό λόγω αποβολής του Χριστοδούλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Μέχρι το τέλος του αγώνα όσο και να προσπάθησαν και οι δυο ομάδες να πετύχουν ένα τέρμα δεν τα κατάφεραν και το σκορ κρίνεται δίκαιο βάση της εικόνας του παιχνιδιού.
Αξίζει να αναφέρουμε μια φάση , που διεκδικεί το βραβείο fair play της χρονιάς και πρωταγωνιστής ήταν ποδοσφαιριστής της ομάδας μας.Συγκεκριμένα σε μια αντεπίθεση της ομάδας μας , ο Δημήτρης Καρβούνης και ένω εχει βγει κυριολεκτικά τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των γηπεδουχων και μάλιστα με καλές προυπόθεσεις να σκοράρει για  να πετύχει το 1-2 για  την ομάδας μας , έβγαλε την μπάλα επίτηδες πλάγιο , γιατι λιγα μετρά πιο κάτω ήταν πεσμένος ποδοσφαιριστής του Καματερού που είχε χτυπήσει και έπρεπε να μπεί ο γιατρός του αγώνα για τις πρώτες βοήθειες.Οπως ηταν λογικό , όλο το γήπεδο απο τους φιλάθλους μέχρι τους ποδοσφαιριστές και των δυο ομάδων , χειροκρότησε την ενέργεια αυτή του Δημήτρη Καρβούνη , σε μια στιγμή που σπάνια βλέπεις στα γήπεδα.Βέβαια ο Δημήτρης Καρβούνης έπραξε το αυτονοητό αλλα επειδή γίνεται σπάνια, το αναφέρουμε.
Με την ισοπαλία αυτή η ομάδα μας και με βάση τα υπόλοιπα αποτελέσματα βρίσκεται στην 4η θέση με 20 βαθμούς.Οι συνθέσεις των ομάδων :ΚΑΜΑΤΕΡΟ (ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ) : Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Παναγιωτόπουλος, Μπούγιας, Τσιριγώτης (46′ Παούρης), Καλογερόπουλος Ι., Βασιλείου, Μποζάς (46′ Παππάς), Λάμε (85′ Ξενάκης), Καλογερόπουλος Γ., Καλογερόπουλος Π.ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΚΑΤΣΙΚΑΣ ) : Δωριάδης, Αλευρής, Χατζίου, Καραπιπέρης, Κατσιγιάννης, Τσώνης, Τσοπανάκος (76′ Ντιντίφας), Βελέντζας, Τσοχαντάρης, Σπανός (54′ Καρβούνης), Μπαλατσούρας (80′ Μουλλάκης).

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΗΣ στο γηπεδό μας.