Πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ για τη ΣΑΝΤΑ

6379308_orig

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ πήρε η ομάδα μας. Επικράτησε, με σκορ 1-2 στην παρατάση,της ομάδας του Θριάμβου Αθηνών.

Η SANTA παρόλο που αγωνίστικε με αρκετές αλλαγές σε σχέση με τα προηγουμένα παιχνίδια έδειξε απο την αρχή του αγώνα οτι ήθελε την πρόκριση στην επόμενη φάση και το κατάφερε παρόλο που χρειάστηκε η παράταση.Προηγήθηκε στο 25΄ λεπτό με τον Λαμπρινάκο και είχε και άλλες ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο τέρμα πριν το ημίχρονο όπως σε μιά φάση με τον Κακλαμάνο που προσπάθησε να ‘’κρεμάσει’’ τον αντίπαλο τερματοφύλακα ,ο οποίος στη προσπαθεία του να διώξει τη μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και έσπασε δυό δοντια αλλά δεν αντικαταστάθηκε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αγία Παρασκεύη έδωσε λίγο χώρο στον αντίπαλο αλλά δεν απειλήθηκε ουσιαστικά εκτός απο τη φάση του γκόλ της ισοφάρισης.Στο 67’ λεπτό ο Μαντακίδης με ωραίο σουτ και την βοήθεια του δοκαριού έκανε το 1-1.Σε αυτή τη φάση ίσως έχει προηγηθεί επιθετικό φαούλ.
Η SANTA απο αυτό το σημείο και μετά πίεσε και δημιούργησε μερικές ευκαιρίες για να μην πάει το παιχνίδι στην παράταση αλλά δεν τα κατάφερε.

Στην ημιώρη παράταση που ακολούθησε η ομάδα μας ήταν σαφώς καλύτερη απο τον αντίπαλο.Ο Πασάς στο 98’ λεπτό με ένα ωραίο σουτ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό σκορ και έστειλε την ομάδα μας στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ.
Με τη νίκη αυτή η SANTA πέρασε την φάση των 32 και πήγε στην φάση των 16 ομάδων του Κυπέλλου.Οι υπόλοιπες ομάδες που συνεχίζουν  είναι:

ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ , ΠΑΟ ΡΟΥΦ,ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ,ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ , ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ , ΣΟΥΡΜΕΝΑ , ΚΟΛΩΝΟΣ , ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ , ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ , ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ , ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ , ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ  , ΑΓ.ΙΕΡΟΘΕΟΣ , ΑΙΓΑΛΕΩ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Θρίαμβος Αθηνών (Κώστας Αρζένης) : Παπαδιώτης, Ζαχαρόπουλος, Ευαγγελόπουλος, Θεμελίδης, Λιόλιος, Χριστόπουλος (117’Χατζηναθανήλ), Νικόλας, Συμεωνίδης, Φύτρος (66’Τσιούγκος), Παππάς (46’Μαστρογιάννης), Μαντακίδης

Αγία Παρασκευή (Τάσος Δημητρίου): Γιαννόπουλος, Καγιώργης (54’ Τζίτζης), Χατζηπαναγιώτης, Καραπιπέρης, Σκόνδρας, Τσώνης (73’Κράσι) Καρβούνης, Σιούτας, Παπάζογλου, Λαμπρινάκος (84’Πασάς), Κακλαμάνος

ΔΙΑΤΗΤΕΣ:ΓΚΑΜΑΡΗΣ Α., ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ Φ., ΤΣΟΛΑΚΗΣ Σ.

Επόμενος αγώνας της ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ έιναι για την 8η Αγωνιστική του πρωταθλήματος την ΚΥΡΙΑΚΗ 8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2014 και ωρα 15.00 στο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ.Αντίπαλος ο ΑΚΑΔΗΜΟΣ.