Με 4-0 επιβλήκε η ΣΑΝΤΑ επί της ΕΛΠΙΔΑΣ Αγ. Αναργύρων

SANTA paiktesΗ SANTA πραγματοποιώντας ισως τη καλύτερη φετινή της εμφάνιση,νίκησε με σκορ 4-0 την ομάδα της ΕΛΠΙΔΑΣ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α κατηγορίας ΕΠΣΑ.

Mόλις στο 15΄ λεπτό η santa είχε δημιουργήσει ήδη 2-3 ευκαιρίες με κορυφαία το σουτ του Χατζηπαναγιώτη απο αρκετά μακρινή απόσταση που κατέληξε στο δοκάρι.
Στο 24΄ λεπτό ο Τσοχαντάρης, μετά απο ασίστ του Χατζηπαναγιώτη, άνοιξε το σκόρ για την ομάδα μας και διαμόρφωσε το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στο 63′ λεπτό ο Τσοχαντάρης ανατράπηκε μέσα στη περιοχή και κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Πασάς και έκανε το 2-0. Στο 67′ λεπτό ο Κακλαμάνος με σουτ μέσα απο την περιοχή έκανε τρία τα τέρματα για την ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ και στο 72′ λεπτό ο Παπάζογλου με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Αυτή ήταν η όγδοη φετινή νίκη της SANTA σε δέκα αγωνιστικές και παραμένει στην πρώτη θέση της  βαθμολογίας.

Oι συνθέσεις των ομάδων:
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Τ.Δημητρίου): Γιαννόπουλος, Τζίτζης, Αλευρής (77′ Μουλάκης), Καραπιπέρης, Σιούτας (57′ Σκόνδρας), Τσώνης, Παπάζογλου, Χατζηπαναγιώτης, Τσοχαντάρης, Πασσάς (73′ Καρβούνης), Κακλαμάνος
ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ(Χ.Κατσάνος): Χατζάκης, Γ. Σπυρίδης (67′ Ντίμο), Κότσαλος, Αντωνίου, Κωνσταντίνου, Τσονκόφ, Αγγελιδάκης (50′ Λάμπος), Ι. Σπυρίδης, Στάθης, Σταμάτης (57’Παούρης), Καλογερόπουλος