3-0 τον Κολωνό και επιστροφή στις νίκες για τη Santa

santa 2014-15

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα, πραγματοποιώντας μάλιστα αρκετά καλή εμφάνιση. Νίκησε την ομάδα του Κολωνού με σκορ 3-0 και μειώσε την διαφορά της απο την κορυφή στους δύο βαθμούς αφου εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Αργυρούπολης.
Η santa ξεκίνησε αρκετά δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 3′ λεπτό με κεφαλιά του Κράσι.
Στο 10′ λεπτό ο ίδιος παίχτης ύστερα από ασίστ του Τζίτζη διαμόρφωσε το 2-0. Η ομάδα έχασε και άλλες ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου αλλά δεν κατάφερε να πετύχει άλλο τέρμα.
Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και η santa συνέχισε να είναι καλύτερη και να προσπαθεί να πετύχει και άλλο τέρμα. Και το κατάφερε στο 65΄ λεπτό πάλι με τον Κράσι, ο οποίος πετυχε χατ τρικ, ύστερα απο σέντρα του Λάσκαρη ο οποίος έκανε ντεμπούτο με την ομάδα.
Με αυτή τη νίκη η ομάδα έφτασε στους 42 βαθμούς το Αιγάλεω, το οποιο αναδείχτηκε ισόπαλο με την Θυέλλα Αγ.Δημητρίου και μείωσε στους δυο βαθμούς από την πρώτη Αργυρούπολη η οποία ηττήθηκε 0-1 από τον Αγ.Ιερόθεο.

Αξιζει να αναφέρουμε ότι στο σημερινό παιχνίδι φόρεσαν για πρώτη φορά τη φανέλλα της ομάδας ο Παύλος Λάσκαρης (Μέσος απο Τριγλία Ραφήνας) και ο Χρήστος Βουλωμένος.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αγ.Παρασκευή (Τ.Δημητρίου): Δράμπαλης, Τζίτζης, Κωνσταντίνου Ν. (46 Λάσκαρης), Καραπιπέρης, Κωνσταντίνου Ι., Τσώνης, Μυλωνάς (68 Ξηντάρας), Καρβούνης, Κράσι (75 Βουλωμένος), Πασάς, Αλευρής.

Κολωνός (Α.Ρίζος): Ροκανάς, Βογιατζής, Λαμπράκος, Ζέρβας, Μπιρμπίλης, Φούγκερτ, Καλλίλας (87 Αναγνώστης), Καγκάδης, Χατζής, Ρώσση, Μακρόπουλος (49 Τσιτιμάκης).