Νίκησε το Χαλάνδρι με 3-2 …και έπιασε κορυφή η SANTA

%ce%b1%ce%b3-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%b1%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%85%ce%b7-%cf%87%ce%b1%ce%bb%ce%b1%ce%bd%ce%b4%cf%81%ce%b9-3-2-2016

Σε ενα παιχνίδι με ιδιαιτερότητες , αφου διεξήχθει με την παρουσία συγκεκριμένου αριθμού φιλάθλων ,και ανάμεσα στον πρώτο και τον δεύτερο της βαθμολογίας μέχρι εκείνη τη στιγμή ,  η ομάδα μας νίκησε με σκορ 3-2 την ομάδα του Χαλανδρίου και πλεον βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ.
Σε ενα αρκετά καλό παιχνίδι , με αρκετες φασεις και απο τις δυο ομάδες, η ομάδα μας προηγήθηκε μολις στο 5΄ λεπτό με κεφαλιά του Τζίτζη ύστερα απο σέντρα του Σπανού.Aπο εκείνο το σημείο και μετα οι φιλοξενουμενοι πίεσαν για να ισοφαρίσουν πριν το ημίχρονο αλλα δεν τα κατάφεραν.
Σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όμως και συγκεκριμένα στο 50΄ λεπτό ο Τζώρτζης με απευθείας εκτέλεση φαουλ ισοφάρισε για το Χαλάνδρι σε 1-1.Άμεση ηταν η απάντηση της ομάδας μας και μέσα σε 4 λεπτά πέτυχε αλλα δυο τέρματα και διαμόρφωσε το 3-1.Συγκεκριμένα στο 54′ σκόραρε ο Καρβούνης για το 2-1 και στο 58′ ο Ντιντίφας πέτυχε το τρίτο φετινό τέρμα και διαμόρφωσε το 3-1.
Το Χαλάνδρι θα μπορούσε στο 80′ λεπτό να έχει μειώσει νωρίτερα το σκορ αλλά ο Δωριάδης απέκορυσε το πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενουμένοι εκτέλεσε ο Αμανατίδης.
Σχεδόν με την λήξη του αγώνα ο Καγιώργης διαμόρφωσε το τελικό σκορ 3-2.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα μας ανέβηκε στην πρώτη θέση  της βαθμολογίας ,μαζί με την Ηλιούπολη,  και την επόμενη αγωνιστική αγωνίζεται στην έδρα των Αγίων Αναργύρων.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Δωριάδης, Τζίτζης, Χατζίου, Καραπιπέρης, Βελέντζας, Τσώνης, Παναγόπουλος (57′ Ντιντίφας), Αδρακτάς, Τσοχαντάρης, Σπανός (83′ Μπαρμπαλιας), Καρβούνης (69′ Μουλλάκης).
ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Κατσιούλης Φ., Μέρτης (58′ Παπάζογλου), Βέρας, Θανόπουλος, Καρακάσης (75′ Ιωαννίδης), Αμανατίδης (87′ Φελέκης), Λουκάς, Τσίτσαρης, Καγιώργης, Κατσιούλης Α., Τζώρτζης.

Δείτε τα αποτελέσματα και την βαθμολογία μετά και το τέλος της 4ης αγωνιστικής.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ         3-2
ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ  3-5
ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ       1-0
ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ    0-1
ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ  0-0
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ     3-0