Άδικο το αποτέλεσμα για την ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ στο 1ο προημιτελικό (4-3) – οι διαιτητές δεν είδαν τις παραβάσεις (VD)

Συναρπαστικός ο πρώτος Προημιτελικός αγώνας στο ποδόσφαιρο Σάλας Α’ Εθνικης stoiximan superleague μεταξύ των ομάδων του ΔΟΥΚΑ και της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ.
Η ομάδα της ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ήταν καλύτερη στο γήπεδο με πολλές χαμένες ευκαιρίες δοκάρια, χαμένο δεκάμετρο πέναλτι και πραγματικά η τύχη της γύρισε την πλάτη στην κανονική διάρκεια και στην παράταση για να φύγει με το διπλό από το ΔΑΪΣ.
Στην κανονική διάρκεια του αγώνα το αποτέλεσμα ήταν 1-1 με γκολ του Σταυρακοπούλου στο 23΄ και του Αλεξόπουλου στο 26΄.
Το ίδιο αποτέλεσμα παρέμεινε και στην παράταση με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην διαδικασία των πέναλτι.

Ο Δούκας πήρε τον αγώνα με 4-3 με πέναλτι το οποίο οι διαιτητές έδωσαν επανάληψη, παρότι η μπάλα βγήκε άουτ, κάτι που δεν έκαναν όταν η ομάδα του Δούκα ευστόχησε σε προηγούμενο πέναλτι (!!!) Βάση του κανονισμού.
Το βίντεο των πέναλτι δείχνει και τις δύο παραβάσεις του τερματοφύλακα Ζαγανα.
Στις οποίες οι διαιτητές έκαναν επανάληψη το πέναλτι που βγήκε άουτ και όχι και σε αυτό που μπήκε γκολ!!!
Αντάξιες και οι δύο ομάδες της ιστορία τους που πρωταγωνιστούν τα τελευταία χρόνια με τον περσινό Πρωταθλητή Δούκα να κάνει το 1-0 στην σειρά των Προημιτελικών.

Επαναληπτικός αγώνας στο κλειστό γυμναστήριο της Νότου την ΤΕΤΆΡΤΗ 6/3 στις 10,00 μμ