![](https://www.aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2014/10/1ο-γενικό-λύκειο.jpg)
Μετά από εισήγηση της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Β.Τ. Αθηνών ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας αποφάσισε την προσωρινή αναστολή λειτουργίας του τμήματος Β5 του 1ου ΓΕ.Λ. Αγίας Παρασκευής από 2-10-2020 έως και 14-10-2020, λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος κορωναϊού σε εκπαιδευτικό του ανωτέρω σχολείου.
Ως εκ τούτου αρχίζει η εξ αποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση για το συγκεκριμένο τμήμα, σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που θα εκδοθεί και τις οδηγίες που θα αποσταλούν σε γονείς και κηδεμόνες.
Επίσης, ενημερώνουμε ότι ο Δήμος Αγίας Παρασκευής πραγματοποίησε απολύμανση σε όλους τους χώρους του σχολείου την Τρίτη 29/9 ενώ ο συγκεκριμένος εκπαιδευτικός προσήλθε μόνο μία φορά στο σχολείο την προηγούμενη βδομάδα. Το υπόλοιπο σχολείο αύριο θα λειτουργήσει κανονικά.Ευχόμαστε περαστικά στον καθηγητή μας.
![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2020/10/1Ο-ΓΕΛ-1024x809.jpg)