Αρχική ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ Αποκλειστικό : Γιάννης Σιδέρης στους πρώτους 50 του Πατούλη για την Περιφέρεια...

Αποκλειστικό : Γιάννης Σιδέρης στους πρώτους 50 του Πατούλη για την Περιφέρεια Αττικής

 

Ήρθε και η επιβεβαίωση όπως σας είχε γράψει πριν από καιρό το aparaskevi-images.gr  για την προσχώρηση του για την Περιφέρεια Αττικής ως Περιφερειακός σύμβουλος με τον Πατούλη

Με στόχο την νίκη στην «μάχη» της 26ης Μαΐου ο Γιώργος Πατούλης και οι συνεργάτες του αφιερώνουν πολύ προσοχή και χρόνο στην συγκρότηση του ψηφοδελτίου του, προκειμένου να το στελεχώσουν με αξιόλογα άτομα, με έρεισμα στην τοπική κοινωνία και διάθεση να προσφέρουν τα μέγιστα για το καλό του τόπου, όπως αναφέρουν οι ίδιοι.

Ο «εκλεκτός» της ΝΔ δεν παρέλειψε να συμπεριλάβει στο ψηφοδέλτιο του πρόσωπα δοκιμασμένα στην Τοπική Αυτοδιοίκηση με εμπειρία και όραμα, ωστόσο πρωταγωνιστικό ρόλο στον συνδυασμό του παίζουν φρέσκα πρόσωπα με πλούσιο βιογραφικό και όρεξη να προσφέρουν στην Αττική.

 

1. Νικόλαος Πέππας – Οικονομολόγος – Επιχειρηματίας, τ. αντινομάρχης Ανατολικής Αττικής, αντιδήμαρχος Οικονομικών δήμου Διονύσου, π. μέλος Πολιτικής Επιτροπής ΝΔ (Ανατολική Αττική)

2. Αντωνάκου Σταυρούλα – Αθλήτρια υδατοσφαίρισης, Ολυμπιονίκης, πρ. βουλευτής Ποταμιού Ά Πειραιά και πρ. δημοτική σύμβουλος. (Πειραιάς)

3. Σταύρος Βοϊδονικόλας – Απόστρατος Αξιωματικός του Λιμενικού Σώματος (Πειραιάς)

4. Μαργαρίτα Βάρσου – Πολιτική επιστήμων, Α’ επιλαχούσα περιφερειακή σύμβουλος Βορείου Τομέα Αττικής στις εκλογές του 2014 (Βόρειος Τομέας)

5. Γεώργιος Δημόπουλος – Διδάκτωρ Χημικός Μηχανικός, πρ. αντιδήμαρχος δήμου Αθηναίων (Κεντρικός Τομέας)

6. Σπυρίδων Ευσταθόπουλος – πρ. Ανώτατο στέλεχος Περιφερειακής Πολιτικής στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο, πρ. Γενικός Γραμματέας του υπουργείου Ανάπτυξης, Τουρισμού, Οικονομίας και Οικονομικών (Βόρειος Τομέας)

7. Λουκία Κεφαλογιάννη – Απόφοιτη διοίκησης επιχειρήσεων και Marketing, υποψήφια περιφερειακή σύμβουλος με τον Γιώργο Κομουτσάκο στις εκλογές του 2014 (Βόρειος Τομέας)

8. Χαράλαμπος Πασβαντίδης – Οικονομολόγος, πρ, πρόεδρος του νομαρχιακού συμβουλίου Αθηνών, πρ. αναπληρωτής νομάρχης Αθηνών (Νότιος Τομέας)

9. Δήμητρα Νάνου – Δικηγόρος, δημοτική σύμβουλος Νέας Σμύρνης, πρ. αντιδήμαρχος Νομικών Νέας Σμύρνης ( Νότιος Τομέας)

10. Ιωάννης Σιδέρης – Διευθυντής Εκδόσεων Ι. ΣΙΔΕΡΗΣ, πρ. αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και  Καθαριότητας δήμου Αγίας Παρασκευής (Βόρειος Τομέας)

11. Δημήτριος Μουλιάτος – Μέλος ΔΣ της Παναττικής Ομοσπονδίας Λαϊκών Αγορών, πρ.  πρόεδρος τοπικής οργάνωσης ΝΔ Αγίων Αναργύρων – Καματερού (Δυτικός Τομέας)

www.kalpi19.gr

Τους πενήντα πρώτους υποψήφιους περιφερειακούς συμβούλους του με το συνδυασμό του «Νέα Αρχή για την Αττική», παρουσίασε ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Αττικής, Γιώργος Πατούλης, σε ειδική εκδήλωση.

Ο κ. Πατούλης εξέφρασε την αισιοδοξία του ότι η «δύσκολη» μάχη για τη διεκδίκηση της Περιφέρειας Αττικής θα είναι νικηφόρα «Έχουμε τη γνώση, την εμπειρία, την αποδεδειγμένη αποτελεσματικότητα, την καλύτερη ομάδα υποψηφίων και συνεργατών. Το πιο αξιόπιστο κι εφαρμόσιμο πρόγραμμα» ανέφερε χαρακτηριστικά.

«Η σημερινή Διοίκηση απέτυχε παταγωδώς. Ήρθε η ώρα της ανατροπής και της πολιτικής αλλαγής», τόνισε.

Επίσης, ο κ. Πατούλης ανέφερε ότι «το κακό δεν ξεκίνησε για την Αττική το 2014. Αλλά πολύ πιο πίσω. Απλά το διάστημα 2014-2018 πήγαμε από το κακό, στο χειρότερο».

Ακολουθεί η πλήρης λίστα με τα ονόματα των 50 πρώτων υποψηφίων Περιφερειακών Συμβούλων, ανά Περιφερειακή Ενότητα Αττικής
Νυν Περιφερειακοί Σύμβουλοι

Υποψήφια στην Περιφερειακή Ενότητα Βόρειου Τομέα

Βρύνα Φωτεινή, Εκπαιδευτικός, Περιφερειακή Σύμβουλος Αττικής, Υπεύθυνη Τομέα Ισότητας ΕΝΠΕ

Υποψήφιος στην Περιφερειακή Ενότητα Κεντρικού Τομέα Αθηνών
Βλάχος Γεώργιος, Ηλεκτρολόγος, Γραμματέας Περιφερειακού Συμβουλίου από το 2017

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Βλάχου Γεωργία, Οικιακά
Κατσανδρή Αικατερίνη, Ιατρός (Παθολόγος)
Κιούκης Δημήτριος, Επιχειρηματίας
Γιαρένης Δημήτριος, Ασφαλιστής
Καρασαρλής Αναστάσιος, Υπάλληλος Τραπέζης
Πέππας Νικόλαος, Οικονομολόγος –Επιχειρηματίας, πρ, Νομαρχιακός Σύμβουλος Αν. Αττικής
Κουλουβράκη Ιωάννα, Δικηγόρος
Στάμου Νικόλαος, Επιχειρηματίας
Καρατζας Γεώργιος, Πολιτικός Μηχανικός
Κατσίκης Δημήτριος, Πρώην Αντινομάρχης Αν. Αττικής
Σύρμας Αγγελής, Αγρότης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

Σιδέρης Ιωάννης, Εκδότης,
Λαδόπουλος Θρασύβουλος, Πληροφορική / Επικοινωνία
Σαντοριναίος Νικόλαος, Δ. Υπάλληλος
Βάρσου Μαργαρίτα, Ιδιωτική Υπάλληλος
Κεφαλογιάννη Λουκία, Ιδιωτική Υπάλληλος
Ψυχόπαιδας Λεωνίδας, Σύμβουλος Επιχειρήσεων
Κοσμάς Δημήτριος, Οικονομολόγος
Κεχρής Ιωάννης, Ιατρός
Δουνδουλάκη Ελένη, Καλλιτέχνης
Ευσταθόπουλος Σπυρίδων, Συντ/χος Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
Ζαννή Ασημίνα, Υπάλληλος Ακαδημίας Αθηνών

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πέππας Χρήστος, Χημικός Μηχανικός, Στέλχ. Επιχ.
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ
Μουλιάτος Δημήτριος, Έμπορος
Σπυρακόπουλος Ιωάννης, Ιατρός (Παθολόγος)
Κανελλόπουλος Δημήτριος, Δικηγόρος
Οφθαλμίδης Παναγιώτης, Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΕΛΠΕ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

Αγγελόπουλος Γεώργιος, Εργαζόμενος στην Ο.ΣΥ Α.Ε.
Δημόπουλος Γεώργιος, Δ.Σ. Δ. Αθηναίων Πρ. Αντιδήμαρχος Πρόεδρος Ένωσης Ελλήνων Χημικών
Λογοθέτης Κίμων, Εκπαιδευτής Οδηγών
Μητριάνου Ιουλία, Επιχειρηματίας
Μωραϊτάκης Γεώργιος, Ελεύθερος Επαγγελματίας
Κοκόσης Ευάγγελος, Ιδ. Υπάλληλος
Κουρή Μαρία, Ιατρός, Δ.Σ. Δήμου Ηλιούπολης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

Αλαφογιάννη Μαρία, Εργοδηγός
Κοκκώνης Παναγιώτης , Ιατρός
Πασβαντίδης Χαράλαμπος, Οικονομολόγος
Μπούλιας Ελευθέριος, Φυσικός
Νάνου Δήμητρα, Δικηγόρος
Γιάνναρος Θεόδωρος, Μοριακός Βιολόγος / Γενετιστής
Τζιγκουνάκης Χαράλαμπος, Αντιστράτηγος εν αποστρατεία

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Ευθυμιάδης Μιχαήλ, Επιχειρηματίας
Μονέος Νικόλαος, Έμπορος
Αντωνάκου Σταυρούλα, Αθλήτρια, πρ, Βουλευτής
Βοϊδονικόλας Σταύρος, Απ. Αξιωματικός Λιμενικού
Γαλανός Νικόλαος, Πρ. Βουλευτής Και Περιφερειακός Σύμβουλος Αττικής
Γιαννακάκου Ευαγγελία, Οδοντίατρος
Ευσταθόπουλος Σαράντος, Μαθηματικός, Εκδότης PIRAEUS PRESS