Η Santa«στα Ίχνη της Ιεράς Οδού» προς τον 37ο Μαραθώνιο της Αθήνας

Την Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε ο 5ος Ημιμαραθώνιος αγώνας δρόμου «Στα Ίχνη της Ιεράς Οδού», καθώς και ο παράλληλος αγώνας 5χλμ (σε διαδρομή εντός της πόλης της Ελευσίνας) στον οποίο συμμετείχαν 1000 αθλητές από όλη την Ελλάδα.Οι δρομείς διέσχισαν τη διαδρομή που τελούνταν η Πομπή των Ελευσίνιων Μυστηρίων η όποια εκκινούσε από την Αγορά της Αθήνας και τερμάτιζε στο χώρο τέλεσης των Μυστηρίων στην Ελευσίνα

Η ομάδα τρεξίματος SantaRunningTeamτου Αθλητικού Σωματείου Αγίας Παρασκευής (Α.Σ.Α.Π.) έλαβε μέρος στον σημαντικό αυτό αγώνααποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά τη δυναμική και συνεχή παρουσία της στον χώρο. Δώδεκα αθλητές μας έτρεξαν στην διαδρομή των 21 χιλιομέτρων του Ημιμαραθωνίου και στην παράλληλη διαδρομή των 5 χιλιομέτρων του αγώνα της Κυριακής και τερμάτισαν επιτυχώς με πολύ αξιόλογα αποτελέσματα. Ενδεικτικά, με χρόνο 01:40:45 ο Βιδάλης Γεώργιος τερμάτισε στην 77η  θέση στο σύνολο των 721 δρομέων του Ημιμαραθωνίου καιη ΆνναΠολύζου τερμάτισεμε χρόνο 00:24:47 λαμβάνοντας την 6η θέσητων γυναικών στο σύνολο των 285αθλητών στην διαδρομή των 5 χιλιομέτρων.

Συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη της ομάδας που συμμετείχαν στον αγώνα και ευχόμαστε καλή  δύναμη σε όλες τις διαδρομές που ακολουθούν προς τον μεγάλο τερματισμό του Μαραθωνίου της Αθήνας,στις 10 Νοεμβρίου!