Ξεκίνησαν τα Πρωταθλήματα Νεανίδων – Κορασίδων για τον ΓΣΑΠ

Α. ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΓΣΑΠ – ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ:    43-37

Δεκάλεπτα :  9-8,  14-10, 7-12, 13-7

Πρεμιέρα με νίκη για την ομάδα των νεανίδων μας, μια καινούρια ομάδα που ακόμα ψάχνει τα πατήματά της και να βρει ρυθμό. Το παιχνίδι κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον όλων, με εναλλαγές στο σκορ και ωραίες φάσεις, απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο, και το αποτέλεσμα κρίθηκε στο τέλος στη λεπτομέρεια. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για το πάθος που είχαν για τη νίκη και καλή συνέχεια στις νεάνιδές μας στο υπόλοιπο πρωτάθλημα Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 7 Οκτωβρίου με αντίπαλο τον Άρη Χολαργού  εκτός έδρας (20:45, κλειστό Χολαργού).

Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 2/10 με αντίπαλο τον Αμύντα (22:00, Πυρκάλ).ΓΣΑΠ (Αργυρίου): Χονδροπούλου, Μπεζαϊτη 4, Χριστοπούλου, Αμίτση 8 (2), Σαπαλίδου 8 (1), Σφήκα, Κανιαδάκη 12 (2), Χριστοδούλου, Ηρακλείδη, Κούκη 12, Δαμουλάκη 5 (1), Ζανίκα

Σπόρτιγκ (Σόφτσης, Διαμαντής): Μπουντούσκα, Ζυκάι, Κάραλη 2, Καραμπάτσου 4 (1), Τσαφαρά 12 (4), Κουγιανου, Δανδουλάκη 7, Κριμιτζά 13, Τοτώνη, Σιδέρη 7 (1), Τσιρογιάννη, Μακρή.

Επόμενος αγώνας τη Δευτέρα 2/10 με αντίπαλο τον Αμύντα (22:00, Πυρκάλ).

ΓΣΑΠ (Χατήρας):  Λούκα,  Μπεζαϊτη 15, Χατήρα 3(1) , Κυρκοπούλου 7, Κακοσούρη 9(1), Αρβανίτη 3, Χατζηγεωργίου 2, Φλαμπούρη 2, Χριστοπούλου, Μιχαλάκη, Σαμιτα 2.

Β. ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΓΣΑΠ-ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΣ: 30-40

Δεκάλεπτα:10-08,07-11,06-10,07-11

Η πρεμιέρα δεν ήταν πετυχημένη για τα κορίτσια της ομάδας μας, στην Β κατηγορία κορασίδων της ΕΣΚΑ. Το πολύ δυναμικό παιχνίδι του αντιπάλου και το άγχος δεν επέτρεψε να επιτευχθεί ο στόχος της νίκης και να παίξουν σύμφωνα με τις δυνατότητες τους. Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα μας να προηγείται για 17 περίπου λεπτά. Στην συνέχεια η επιθετική δυστοκία τις  άφησε πίσω στο σκορ και δεν κατάφεραν να επανακάμψουν.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο 5/10/19 στις 16:30 με αντίπαλο τον ΑΣ Αθηναϊκό στο κλειστό Δ. Καλτσάς (Εργάνης).

ΓΣΑΠ (Χατήρας):Φυρίγου,Χατήρα,Κυρκοπούλου,Λυραντζάκη,Αρβανίτη,Χριστοπούλου,