Ανοιχτοί λογαριασμοί για την ομάδα του Γ.Σ.Α.Π.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ : ΠΑΟ – ΓΣΑΠ : 55 – 46

Δεκάλεπτα 13-17, 19-5, 9-10,14-14

Τον πρώτο αγώνα του τελικού πρωταθλήματος ΕΣΚΑ έδωσαν οι κορασίδες μας εκτός έδρας εναντίον του Παναθηναϊκού χάνοντας με 55-46. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 4 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο τα κορίτσια μας ήταν νευρικά με αποτέλεσμα το ημίχρονο να τελειώσει με σκορ 32-22. Στις αρχές του τρίτου δεκάλεπτου η διαφορά μάλιστα έφτασε στους 17 πόντους υπέρ του ΠΑΟ αλλά οι παίκτριες του ΓΣΑΠ βρήκαν τη δύναμη και μειώσανε 5 λεπτά πριν το τέλος στους 4 πόντους. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 55 – 46 αφήνοντας ανοικτούς λογαριασμούς για τον επόμενο αγώνα στην έδρα μας το Σάββατο 17/7 στις 20.00. Και αυτός ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το TELESPORT(you tube).

ΓΣΑΠ (Χατήρας): Χατήρα,  Χριστοπούλου, Μητροπούλου, Κανιστρά, Μήτση, Παλάσκα, Τριανταφύλλη, Αλεξάνδρου, Δασκαλάκη, Σινάνογλου, Παγίδα, Τοτόση

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Την Πέμπτη 15/07 στις 21.30 στο γήπεδο του ΕΦΑΟΖ ρίχνεται στην μάχη του πρωταθλήματος  των Νεανίδων Α Κατηγορίας  της ΕΣΚΑ και η ομάδα μας των Νεανίδων με αντίπαλο την γηπεδούχο ομάδα. Ευχόμαστε στα κορίτσια μας «καλό ξεκίνημα».