ΑΣΠ ΚΤΗΣΙΦΩΝ και ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ αντιμετώπισαν οι κορασίδες και οι παίδες της ΑΕΑΠ

17/11/2012

Έναν δύσκολο αγώνα έδωσε  η ΑΕ Αγίας Παρασκευής για το πρωτάθλημα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  (ΣΤ΄ ΟΜΙΛΟΣ,  Α’ ΦΑΣΗ) στην 6η αγωνιστική. Οι κορασίδες του Γιάννη Παύλου  αντιμετώπισαν δυναμικά τον ΑΣΠ ΚΤΗΣΙΦΩΝ στο κλειστό γήπεδο της Παιανίας αλλά το σκορ δεν τις δικαίωσε, αφού έχασαν με 3-1. Ξεκίνησαν κερδίζοντας το πρώτο σετ, όμως στα επόμενα δεν κατάφεραν να περάσουν μπροστά, αν και στο τρίτο σετ έφτασαν να ισοβαθμίσουν στο 23-23 χωρίς όμως να μπορέσουν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα.

Κορασίδες:      ΑΣΠ ΚΤΗΣΙΦΩΝ  – ΑΕ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ  3 – 1

Τα σετ  αναλυτικά:

21 – 25,   25 – 19,  25 – 15  και  25 – 23

************************************************************************************************

18/11/2012

Νίκη για τους  παίδες της ΑΕ Αγίας Παρασκευής στο γήπεδο Μυρακτης του Βύρωνα  απέναντι στον  ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ  στην 1η αγωνιστική του 2ου γύρου για το  πρωτάθλημα (Γ΄ΟΜΙΛΟΣ Α’ ΦΑΣΗ ). Κέρδισαν με 1-3 σετ. παίζοντας απέναντι σε έναν άξιο αντίπαλο κατάφεραν να βάλουν την υπογραφή της Αγίας Παρασκευής στο αποτέλεσμα. Τέσσερα σετ αποτέλεσαν τον αγώνα με την ΑΕΑΠ να χάνει το πρώτο αλλά γρήγορα να ανεβαίνει και να κερδίζει τα επόμενα τρία.

Παίδες:      ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ –  ΑΕ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ     1 – 3

25 – 17,   21 – 25, 23 – 25  και  17 – 25