Συνεχίζει με νίκες ο ΠΗΓΑΣΟΣ-2, 3-1 επί της ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ-2

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΘΕΤΙΣ3 21-12

Μετά από το ρεπό της προηγούμενης εβδομάδας ήρθε η ώρα ο οι κορασίδες του ΠΗΓΑΣΟΣ-2  να αντιμετωπίσουν τα κορίτσια της ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ-2. Έχοντας χάσει στον πρώτο αγώνα ο ΠΗΓΑΣΟΣ-2 βρήκε την ευκαιρία να πάρει το “αίμα” του πίσω με νίκη 3-1 επί της ομάδας της Βούλας στο εντός έδρας παιχνίδι.

Αν και ξεκίνησαν πολύ άσχημα και έχασαν το πρώτο σετ οι αθλήτριες του ΠΗΓΑΣΟΥ μπήκαν δυναμικά στα δύο επόμενα τα κέρδισαν και οδηγήθηκαν στο τέταρτο πλέον σετ όπου ενώ η ΘΕΤΙΣ είχε το προβάδισμα,  έκαναν ένα ανέβασμα 8 πόντων και προωθήθηκαν. Με αποτέλεσμα το σφύριγμα της λήξης να τις βρει νικήτριες.

Η ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ-2 αποδείχτηκε δυνατή αντίπαλος και πάλεψε μέχρι το τέλος.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ-2 – ΑΣΠΕ ΘΕΤΙΣ-2       3 – 1

Αναλυτικά τα σετ: 13-25,   25-13,   25-15   και   25-21

Για τον ΠΗΓΑΣΟ-2:

Προπονητής: Γ. Παύλου

Παίκτριες: Γκίκα(Α),  Μωραΐτη,  Αγγελή, Παπανικολάκη, Λιβιεράτου, Μαντζάνα, Καλοκαιρινού, Χατζηαποστόλου, Ασπρουδή, Παπακωνσταντοπούλου, Παπαδοπούλου, Σταυροπούλου.

Για την ΘΕΤΙΣ-2

Προπονητής: Δ. Νικόπουλος

Παίκτριες: Σιδηροπούλου, Στούπη, Οικονόμου(Α), Πεφάνη-Μακρή, Δημητροπούλου, Αβραμούδη, Μποσινάκου, Γαλούνη, Μελέτη, Φιλιππάτου, Καμηλέλλη.

Επόμενος αγώνας το Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014, στις 20:30μμ στο κλειστό της Νότου με τον ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ-2.

(Ας ελπίσουμε ο αγώνας να ξεκινήσει στην ώρα του, γιατί έχει γίνει “θεσμός” πια να αρχίζει στι ς 9:30 με 10:00μμ λόγω του αγώνα των γυναικών της ΑΕΑΠ που προηγείται. Μήπως θα έπρεπε να βρεθεί μια λύση ώστε μικρά παιδιά να μην καταλήγουν να παίζουν έως τα μεσάνυχτα; Ο αγώνας με τη ΘΕΤΙΣ-2 έληξε στις 23:16μμ σύμφωνα με το φύλλο αγώνος ….)

Ακολουθεί και video από τη λήξη του αγώνα.

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΘΕΤΙΣ1 21-12

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΘΕΤΙΣ4 21-12

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΘΕΤΙΣ6 21-12

Ένα μικρό video από τη λήξη του αγώνα και τους πανηγυρισμούς παικτριών και κερκίδας.