Αγωνιστική δραστηριότητα στις 30/11-1/12 του Γ.Σ.Α.Π.

Α. ΓΥΝΑΙΚΕΣΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΓΣΑΠ 65-47
Δεκάλεπτα: 17-9, 37-25, 49-39, 65-47

Ένας ακόμη αγώνας στον οποίο η ομάδα μας δεν κατάφερε να δείξει ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, παρά τις ελπίδες που μας δημιούργησε η εμφάνιση με τον ΕΦΑΟΖ μόλις την περασμένη Κυριακή. Αύξηση αντί μείωση των λαθών, έλλειψη αγωνιστικής ταυτότητας, αμηχανία και διστακτικότητα χαρακτήρισαν το παιχνίδι μας. Τώρα μπροστά μας έχουμε τρείς κρίσιμους αγώνες , οι οποίοι μέχρι τα Χριστούγεννα θα κρίνουν πολλά. Πρώτος ο Φοίνικας Πειραιά που θα αντιμετωπίσουμε στην έδρα του την Κυριακή 08/12 στις 15.00.

Διαιτητές: Αυγερινός, Πετράκης(πολύ καλοί)
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης Φέξης): Δασκαλοπούλου 23(3), Λιγνού, Νικολαϊδου, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 7(1), Γούλα 7, Χατζηλεοντή 5, Κορρέ 6, Παπαδοπούλου 4, Οικονομίδου 8, Αλεξία, Δαμουλάκη 5.
ΓΣΑΠ (Γκουζίνη):Κασδαγλή 5(1), Στούπα 12, Σιγιώργη, Κοντογιάννη, Γρίσπου 11(1), Ευαγγελάτου, Κακοσούρη, Χατίρα, Πετυχάκη 2, Κριμιτζά 13, Μπεζαϊτη, Κόρμπου 4.

Β. ΝΕΑΝΙΔΕΣ   :    ΓΣΑΠ- ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ :   44-45

Δεκάλεπτα :  16-3, 11-16, 6-14, 11-12

Παρόλο το δυνατό ξεκίνημα η ομάδα μας έκανε την πρώτη της ήττα για φέτος στο πρωτάθλημα. Τα κορίτσια μπήκαν στον αγώνα συγκεντρωμένα αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν την καλή απόδοση μέχρι το τέλος. Κράτησαν όμως τη διαφορά των εννέα πόντων που είχαν κερδίσει στο πρώτο μεταξύ μας παιχνίδι με την οποία παραμένουμε πρώτοι στη βαθμολογία και στη μάχη για την άνοδο στην Α΄ κατηγορία. Να σημειωθεί πάντως ότι η ομάδα μας έπαιζε αποδυναμωμένη , λόγω απουσιών. Επόμενος αγώνας  τη Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου με τον Γέρακα Β΄(21:45 Κλειστό Γέρακα).

Σπόρτιγκ (Σόφτσης, Διαμαντής): Μπουντούσκα, Ζυκάι, Κάραλη 2, Καραμπάτσου 4 (1), Τσαφαρά 12 (4), Κουγιανου, Δανδουλάκη 7, Κριμιτζά 13, Τοτώνη, Σιδέρη 7 (1), Τσιρογιάννη, Μακρή.

ΓΣΑΠ (Χατήρας):  Λούκα , Μπεζαϊτη 17, Χατήρα 6 , Κυρκοπούλου 7 (1), Αρβανίτη 2,   Χριστοπούλου 3(1),  Κακοσούρη 3, Σάμιτα 6.

Γ. ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ-ΓΣΑΠ:41-30

Δεκάλεπτα:13-09,10-04,10-08,08-09

Δεν κατάφερε η ομάδα των κορασίδων μας να συνεχίσει το σερί νικών της καθώς ηττήθηκε από την πρωτοπόρο ομάδα των Μελισσίων. Η ομάδα μας ξεκίνησε τον αγώνα μουδιασμένα χωρίς ρυθμό, γεγονός που επηρέασε την επιθεσή της, ιδίως στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη τα κορίτσια μας άλλαξαν πρόσωπο, με πιο ορθολογικές και εύστοχες επιθέσεις μείωσαν το σκορ έως τους έξι πόντους, χωρίς όμως να μπορέσουν να φτάσουν στη νίκη. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την προσπαθειά τους. Επόμενος αγώνας εντός έδρας το Σάββατο 7/12/19 στις 18:00 με αντίπαλο τον ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ.

ΓΣΑΠ (Χατήρας):Γεραντώνη,Χατήρα,Φυρίγου,Κυρκοπούλου,Λυραντζάκη,Αρβανίτη,

Χριστοπούλου Στρατηγού, Κακοσούρη, Τριανταφύλλη, Μήτση.

Δ. ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΓΣΑΠ  Β – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β  : 55-47

Δεκάλεπτα (18-8, 13-8, 18-15, 6-16)

Ματσάρα ! Τα κορίτσια μας άγγιξαν το τέλειο στα δύο πρώτα δεκάλεπτα και έκλεισαν το ημίχρονο με σχεδόν double score, ενώ δέχθηκαν μόλις 16 πόντους ! Άμυνα και επίθεση ήταν super, με όλα τα κορίτσια να παίρνουν  χρόνο συμμετοχής.  Από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά ο Παναθηναϊκός  ισορρόπησε το παιχνίδι και πέρασε στην αντεπίθεση! Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα καύσιμα τελείωσαν και οι αντίπαλες βρήκαν την ευκαιρία να αντεπιτεθούν και να ψαλιδίσουν την διαφορά. Ευτυχώς ο διαιτητής σφύριξε την  λήξη του αγώνα και ο γιατρός σταμάτησε να ψάχνει τα lexotanil για την coach Βιβή!!! Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες! Επόμενο παιχνίδι με το Γαλάτσι, το Σάββατο 7/11 εκτός έδρας!

ΓΣΑΠ (Γκόγκου) : Πολυμένου, Κέντρου, Κασκαβέλη, Λιάρου, Κάνιστρα , Αλεξάνδρου, Μαντζαφίνη,  Τοτόση, Κατακουζηνού, Τοτού, Σακκά, Καλαμβόκη

Ε. ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΙ: ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ   27-38

Οκτάλεπτα: (3-14, 10-10, 2-7, 7-3, 5-4)

Στο όμορφο γήπεδο του Χολαργού, η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι σαν τσουνάμι δείχνοντας τη δυναμική της και το πάθος της. Η σωστή μας άμυνα πέτυχε αρκετά κλεψίματα και αιφνιδιασμούς με εύστοχα καλάθια. Τα κορίτσια του Χολαργού, δεν φοβήθηκαν και πάλεψαν το παιχνίδι μέχρι το τέλος μειώνοντας τη διαφορά (στο τέλος του τρίτου οκτάλεπτου η διαφορά ήταν 16 πόντους). Το επόμενο παιχνίδι μας, την Κυριακή 8/12/2019 ώρα 12:00πμ με τον ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑ στο ανοικτό γήπεδο Μ.ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ .

ΓΣΑΠ (Νιτουλέσκου): Σινάνογλου Κ., Παγίδα Α., Κεϊσογλου Μ., Σινάνογλου Α., Δερμιτζάκη Μ., Μηλιώνη Ε., Λιοντάκη Ι., Τσαλούρη Κ., Οικονόμου Κ., Κοντογιωργάκη Ι., Σταυρακάκη Χ., Κεχρή Δ.