![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2020/05/Ζορμπας.png)
Αξιότιμε κύριε υπουργέ Προστασίας του Πολίτη , σας παρουσιάζω μία εκ των εκατοντάδων επιστολών που έχω λάβει τις τελευταίες ημέρες από πολίτες της Αγίας Παρασκευής , οι οποίοι έχουν την τύχη ή την ατυχία να ζουν στην περιοχή γύρω από την πλατεία του Αη Γιάννη .
Από την όλη λακωνική επιστολή ,η οποία τα περιγράφει όλα τρεις λέξεις ειναι 《 μαχαιριά 》, στο μυαλό και στη ψυχή μου , πρώτα ως ανθρώπου και μετά ως δημάρχου : ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ !!!!
Πως είναι δυνατόν κύριε υπουργέ σε μία ευνομούμενη Πολιτεία να υπάρχουν πολίτες , οι οποίοι να φοβούνται για την ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥΣ;;;; Να καταθέσω και να επισημάνω , ότι το πρόβλημα της συγκεκριμένης πλατείας δε λύνεται με τα ΜΑΤ ή με άλλα λόγια δε θέλουμε ΜΑΤ στη πόλη μας .
Εδω ειναι η επιστολή του δημοτη/ας πρός τον Δήμαρχο Αγίας Παρασκευής Βασίλειο Ζορμπά
![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2020/05/Επιστολη.jpg)