![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2022/10/Νικη-των-Πολιτων.jpg)
Ο Οκτώβριος είναι μήνας πρόληψης και ενημέρωσης για τον Καρκίνο του Μαστού. Την ερχόμενη Κυριακή 23 Οκτωβρίου η “Νίκη των Πολιτών Αγίας Παρασκευής -Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση” σας καλεί στην Πλατεία Αγίου Ιωάννου 11πμ,για να περπατήσουμε έως την Κεντρική Πλατεία με το σύνθημα:
ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ, ΠΡΟΛΑΒΕ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕ
Στην δράση όπου θα διανεμηθούν ενημερωτικά έντυπα της Ελληνικής Αντικαρκινικής Εταιρείας, θα συμμετέχουν σύλλογοι και ομάδες εθελοντών.
![](http://i0.wp.com/aparaskevi-images.gr/wp-content/uploads/2022/10/Νικη-1.jpg)