Αρχική ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΤΕΝΝΙΣ Απονομή Κυπέλλων από τον Όμιλο Αντισφαίρισης Αγίας Παρασκευής

Απονομή Κυπέλλων από τον Όμιλο Αντισφαίρισης Αγίας Παρασκευής

Ο όμιλος Αντισφαίρισης Αγίας Παρασκευής έχει να επιδείξει αξιοθαύμαστη δραστηριότητα διοργανώνοντας όχι ένα ούτε δυο αλλά 21 τουρνουά που αντιστοιχούν σε 21 εβδομάδες( δηλαδή 5 μήνες) καθημερινής αγωνιστικής δραστηριότητας στις οποίες συμμετείχαν αθλητές μας οι περισσότεροι από τους οποίους κατέλαβαν υψηλές θέσεις δείχνοντας oτι το έμψυχο δυναμικό του Ομίλου μας εκπροσωπεί επάξια την Αγία Παρασκευή (εθνική ομάδα ανδρών , πρωταθλητής Ελλάδος junior, πλειάδα αθλητών στις 10 πρώτες θέσεις πανελληνίων πρωταθληματων όλων των κατηγοριών) και όλα αυτά εκτός από τις διοργανώσει της ΕΦΟΑ και της ITF όπως και της tennis Europa

Το Σάββατο 31 Μαρτίου στην έδρα του Ομίλου Αντισφαίρισης Αγίας Παρασκευής έγιναν οι απονομές των τουρνουά που διοργάνωσε ο Ομιλος τους τελευταίους τρεις μήνες Με την παρουσία του Δημάρχου , Βασίλη Ζορμπά ο οποίος στον χαιρετισμό του αφού συνεχάρη τον Όμιλο για την επιτυχημένη δραστηριότητα του  στην πόλη μας υποσχέθηκε τη βοήθεια του ώστε να βρεθεί άμεση λύση στις γηπεδικές εγκαταστάσεις του Ομίλου. Ο επικεφαλής της Δημοτικής παράταξης  ¨Νίκη για την Άγια Παρασκευή¨ γιατρός Κύριος Γιάννης Σταθοπουλος εξήρε την προσπάθεια όλων των αθλητικών συλλόγων της πόλης μας και της ορ

 

γανωμένης άθλησης για την πλούσια ανιδιοτελή προσφορά τους στην νεολαία και στην Ελληνική οικογένεια. Ο δημοτικός σύμβουλος της Δημοτικής παράταξης  «Αγία Παρασκευή η Πόλη μας» Κωστόπουλος Τιμος αναφέρθηκε στην πολύτιμη προσφορά του συλλόγου και του πρόεδρου Κυρίου Γιάννη Σερκεδάκη στην ανάδειξη του τένις στην πόλη μας και την απήχηση ρου ονόματος της Αγίας παρασκευής μέσο αυτού του ευγενούς αθλήματος σε όλη την Ελλάδα.

Ο Πρόεδρος του Ομίλου Γιάννης Σερκεδακης αφού ευχαρίστησε τους  ολους  τους παρευρισκομένους  μικρούς και μεγάλους  Αθλητες και όλους όσους έχουν συμβάλει στην επιτυχημένη πορεία του Ομίλου, τα μέλη του ΔΣ, τους προπονητές και τους γονείς των αθλητών , έδωσε θερμά συγχαρητήρια σε αυτούς που δίνουν υπεραξία με τη δράση τους και αυτοί δεν είναι άλλοι από τους αθλητές μας,  οι οποίοι εκπροσωπούν την πόλη μας και το σύλλογο μας επάξια στην Ελλάδα και το εξωτερικό καθότι ο Όμιλος Αντισφαίρισης Αγίας Παρασκευής προσφέρει σταθερά επί χρόνια στον Ελληνικό αθλητισμό , τροφοδοτοντας τις Εθνικες Ομαδες με Αθλητες.

Αναφέρθηκε στην κοινωνική προσφορά του Ομίλου και στην σταθερή συνέχεια στην παραγωγική αθλητική υποδομή που έχει δημιουργήσει ο Όμιλος και τόνισε ότι εκτός των άλλων οι αθλητικοί  σύλλογοι είναι ένα θαυμάσιο εργαλείο για την προάσπιση την υγείας των κατοίκων.

 

Ακολούθησαν οι βραβεύσεις των πρώτων νικητων         

AΠΟΝΟΜΕΣ ΚΥΠΕΛΩΝ

OPENΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10     20/11/2011

ΑΓΟΡΙΑ U10  1ος   MPAΜΠΑΡΟΥΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ (ΑΟ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ),

2ος  ΦΟΥΖΑΣ ΧΑΡΗΣ (ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ).

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 1ος  ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΑΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ),2

 

ος ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (ΑΟ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)

ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12     25/11/2011

ΑΓΟΡΙΑ U12  1ος   ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΜΙΧ. (ΟΑ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ),2ος ΒΡΑΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12 1ος  ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΣΑΠΦΩ (ΟΑ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ),2ος  ΣΕΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΑ (ΟΑ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ)

 ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14     12/12/2011

 

ΑΓΟΡΙΑ U14  1ος ΑΛΕΒΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ,2ος ΑΝΔΡΩΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΟΑ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

 ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14 1ος   ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ (ΑΟ ΑΘΗΝΩΝ),2ος Γ

 

ΡΙΒΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΑΟ ΑΙΟΛΟΣ ΙΛΙΟΥ)

ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10    16/12/2011

ΑΓΟΡΙΑ U10  1ος    ΑΝΑ ΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ),2ος ΦΟΥΖΑΣ ΧΑΡΗΣ (ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 1ος ΝΤΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΑΟ ΓΟΥΔΙΟΥ),  2ος ΤΣΕΡΕΓΚΟΥΝΗ ΜΑΡΙΑ (ΑΟ ΡΑΦΗΝΑΣ)

ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14    9/1/2012

ΑΓΟΡΙΑ U14  1ος    ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΜΙΧ. (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ),ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U14 1ος ΚΟΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ),ΚΟΛΛΙΟΥ ΝΙΚΗ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

 

 

ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12    20/1/2012

ΑΓΟΡΙΑ U12  1ος   ΑΝΔΡΩΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ) 2ος ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΜΙΧ. (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

 ΚΟΡΙΤΣΙΑ U12 1ος ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗ ΣΑΠΦΩ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ) 2ος ΣΕΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΙΑ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΑΓΟΡΙΑ U10  1ος ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ) 2ος ΚΟΤΣΙΤΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΔΙΠΛΑ ΑΓΟΡΙΑ  U14 1ος ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ –ΜΠΕΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ) 2ος   ΑΝΔΡΩΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ-ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

 

 

ΜΙΚΤΑ ΔΙΠΛΑ U14 ΣΑΚΕΛΑΡΙΔΗΣ ΜΙΧ& ΣΑΠΦΩ (ΑΟ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ),ΜΑΜΑΗ ΕΒΕΛΙΝΑ-ΕΣΚΙΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΑΟ ΩΡΟΠΟΥ)

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ    6/12/2011

ΑΝΔΡΕΣ 1ος ΜΕΝΕΞΕΛΗΣ ΜΙΛΤΟΣ      (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΑΝΔΡΕΣ 2ος ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 1ος  ΚΟΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ           (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ  2ος ΚΟΝΔΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ   (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕ

 

ΥΗΣ)

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ  ΑΝΔΡΩΝ  ΜΟΝΑ-ΔΙΠΛΑ 20/1/2012

ΑΝΔΡΕΣ 1ος ΜΕΝΕΞΕΛΗΣ ΜΙΛΤΟΣ               (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΑΝΔΡΕΣ 2ος ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΟΣ ΜΟΔΕΣΤΟΣ      (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΔΙΠΛΑ 1ος ΣΕΡΔΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ –ΧΥΤΗΡΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΔΙΠΛΑ 2ος ΜΕΝΕΞΕΛΗΣ ΜΙΛΤΟΣ-ΝΑΟΥΜ ΜΙΧΑΛΗΣ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ

 

 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΟΑΚΑ) ΑΝΔΡΕΣ 14-29          10-2-2012

ΑΝΔΡΕΣ 1ος  ΑΛΕΒΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ)

ΑΝΔΡΕΣ 2ος ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ              (ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ)

 

 

ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΟΑΚΑ) ΓΥΝΑΙΚΕΣ  14-29          10-2-2012

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 1η ΚΟΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΟΑ ΑΓ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 2η ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΕΡΑ (ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ)

ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΟΑΚΑ) ΑΝΔΡΕΣ 30-39          24-2-2012

ΑΝΔΡΕΣ 1ος ΠΟΥΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΟΑ ΑΘΗΝΩΝ

 

)

ΑΝΔΡΕΣ 2ος   ΜΕΝΕΞΕΛΗΣ ΜΙΛΤΟΣ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΟΑΚΑ) ΑΝΔΡΕΣ 40-49          10-3-2012

ΑΝΔΡΕΣ 1ος ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΑΝΔΡΕΣ 2ος   ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ (ΟΑ ΑΘΗΝΩΝ)

ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΟΑΚΑ) ΓΥΝΑΙΚΕΣ 30+          10-3-2012

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 1η  ΚΡΙΤΣΩΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΟΑ ΓΛΥΦΔΑΣ)

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ 2η ΚΟΝΔΥΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ(ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΟΑΚΑ) ΔΙΠΛΑ ΑΝΔΡΩΝ          17-3-2012

ΑΝΔΡΕΣ 1ος ΠΟΥΡΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΑΝΔΡΕΣ 2ος ΠΕΤΩΝΗΣ ΕΥΘΗΜΗΣ-ΚΑΡΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΜΕΓΑΛΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (ΟΑΚΑ) ΜΙΚΤΑ ΔΙΠΛΑ           17-3-2012

1ος ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΚΟΚΚΙΝΗ ΒΕΡΑ (ΟΑ

2ος ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ-ΣΗΜΙΤΖΗ ΜΥΡΤΩ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

1o ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΕΝΝΙΣ U10 AΓΟΡΙΑ- ΚΟΡΙΤΣΙΑ      25-3-2012

ΑΓΟΡΙΑ U10  1ος  ΚΟΤΣΙΤΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ   (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΑΓΟΡΙΑ U10  2ος  ΔΑΜΑΣΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 1ος  ΤΟΝΤΟΡΟΒΑ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛΑ (ΟΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ)

ΚΟΡΙΤΣΙΑ U10 2ος  ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΧΑΡΑ (ΟΑ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ)